31 Mayıs 2015 Pazar

KCBT 21. Blog Tur || Benim Uzak Yıldızım (Starbound #1) - Seri Bilgilendirmesi & Çekiliş

1. Benim Uzak Yıldızım


O GECENİN, DEVASA UZAY GEMİSİ İKARUS'TAKİ DİĞER GECELERDEN HİÇBİR FARKI YOKTUR. 

Ta ki o büyük felaket gerçekleşene ve İkarus yakınlardaki bir gezegene düşene dek. Elli bin yolcu kapasiteli gemiden yalnızca iki kişi kurtulmuştur: Evrenin en zengin adamının kızı Lilac LaRoux ve genç bir savaş kahramanı olan Binbaşı Tarver Merendsen.

Binbaşı Merendsen, Lilac gibi kızların insanın başına beladan başka bir şey getirmediklerini uzun zaman önce öğrenmiştir. Lilac da, Tarver’ın kendi iyiliği için, onu kendisinden uzak tutması gerektiğinin farkındadır. Ama ıssızlığın ortasında hayatta kalabilmek için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Açlık, soğuk ve vahşi hayvanlara bir de Lilac’ın duyduğu fısıltılar eklenince birbirlerine güvenmekten başka çareleri kalmaz. 

Ne var ki çok geçmeden, onları birbirlerinin kollarına iten bu trajediden büyük bir aşk doğar. Artık kurtulup kendi gezegenlerinde bir ömür ayrı kalmaktansa düştükleri bu ıssız gezegende birlikte olmayı tercih ederler.

Ama her adımda onları takip eden gizemli fısıltıların ardındaki gerçeği öğrenmeleriyle her şey bir anda değişir. Lilac ile Tarver o gezegenden ayrılsalar bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ilk kitabı, Benim Uzak Yıldızım, zaman ve mekân tanımayan sonsuz bir aşkın hikâyesi…


1,5. This Night So Dark


Tarver hâlâ Icarus'un düşüşünden 6 ay önceki, sivil araştırmacıları o acımasız paralı askerlerin elinden kurtardığı o gece ile ilgili kabuslar görüyor. Şimdi, o ve Lilac o gecenin anıları ile kazadan sonra ortaya çıkan gerçekleri bağdaştırmaya başlıyor.

İlk iki kitabın arasına köprü kuran kısa bir ara kitap. 2. kitap This Shattered World'ün giriş bölümünü de içeriyor.


2. This Shattered World


Starbound üçlemesinin 2. bölümünde kanlı bir savaşın iki ayrı tarafında olan yeni bir romantik çift anlatılıyor.

Jubilee Chase ve Flynn Cormac asla karşılaşmamalıydı.

Lee, terraforma uğramış gezegenin asi kolonisi ile çarpışmak için Avon'a yollanan özel kuvvetlerin kaptanı, fakat isyancılardan nefret etmek için kendine göre nedenleri de yok değil.

Asilik Flynn'in kanında var. Terraform şirketleri, gelecek nesiller için daha iyi bir hayat sözüyle, pek konuksever olmayan gezegenleri yaşanabilir hale getirmek için kolonicileri askere alarak, kendilerine servet yapıyorlar. Fakat Avon için bu "daha iyi bir hayat" sözlerini asla tutmadılar. Ve yıllar sonra, Flynn isyanın başına geçti.

Bu kanlı ve acımasız savaşta herhangi bir avantaj elde etmek için çaresiz olan Flynn, Lee ile yolları kesiştiğinde, kendisine en mantıklı gelen şeyi yaptı: Onu esir alarak üssüne götürdü. Fakat diğer asi arkadaşları sürekli sert sözler sarf eden ve sinirleri çelik gibi olan bu kızı infaz etmeye karar verdiğinde, Flynn hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir seçim yapıyor. Lee ile birlikte, bu anlamsız savaşın iki tarafı arasında kalarak, asi üssünden kaçıyorlar.


3. Their Fractured Light

(Kapak henüz tamamlanmadı.)

Bir yıl önce, Jubilee Chase ve Flynn Cormac henüz pek ünlenmiş olmayan Avon Radyo Yayını'nı yaptılar. Bütün galaksiyi gezegenlerinin başına gelenlere şahit olmaya ve onları yok edilmekten korumaya davet ettiler. Bazıları Flynn'in deli olduğunu söyledi, diğerleri komplolarla ilgili söylentiler yaydı. Kimse gerçeği bilmiyordu. Bir yıl önce Tarver Merendsen ve Lilac Laroux korkunç bir kazadan kurtarılmıştı- şimdi ise kameraların önünde halka açık bir hayat ve tüm dünyanın gözlerinden uzak gizli bir hayat yaşıyorlar.

Şimdi, evrenin merkezindeki Corinth gezegeninde bu dörtlü, LaRoux Endüstrisi'ne karşı savaş açacak olan iki yeni oyucuyla çarpışmak üzere. Gideon Marchant, 18 yaşında bir hacker, bir başarı hikayesi ve şehri için savaşan bir savaşçı. Hilelerini aktif hale getirmek için tırmanacak, inecek ve başkalarının dokunmaya cesaret edemediği, en yüksek güvenlik duvarlarını geçip sisteme sızmak için kendine bir yol bulacak.

Sofia Queen'in öldürücü bir gülümsemesi var. Ve siz bu gülümsemenin etkisinden sıyrıldığınız anda kendinizi cüzdanınızı, arabanızı ve onun istediği herhangi bir şeyi ona vermiş olarak bulabilirsiniz. Sofia, babasının gizemli ölümünden LaRoux Endüstrileri'ni sorumlu tutuyor ve ne pahasına olursa olsun intikamını almak için gelecek.

LaRoux Endüstrileri'nde bir güvenlik duvarının ihlali, Gideon ve Sofia'nın kendi merkezlerini sızdırmak için ayrı ayrı yaptıkları girişimi kesintiye uğrattığında, kaçmak için birlikte çalışmak zorunda kalırlar. İkisinin de LaRoux Endüstrileri'ni devrimek için kendi sebepleri vardır ve ikisi de birbirine güvenmez. Fakat birlikte çalışmak, LaRoux Endüstrileri'nin çaresizce saklamaya çalıştığı sırlarını açığa çıkartmak için sahip oldukları en iyi şans olabilir.


ÇEKİLİŞ

a Rafflecopter giveaway
GO Kitap'ın katkılarıyla...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...